Kongresy

Organizacja i produkcja konferencji oraz kongresów to bardzo mocny segment oferty event-factory. Niezwykle dynamicznie rozwijająca się w Polsce w ostatnich latach baza konferencyjna (centra kongresowe, zaplecze hotelowe) w połączeniu z konkurencyjnością rodzimego rynku i wysoką jakością oferty daje solidne podstawy do dużych wzrostów w obszarze turystyki biznesowej i rozwoju przemysłu spotkań. 

 


Nasza oferta w tym zakresie obejmuje kompleksową organizację kongresów i konferencji w wybranych destynacjach na terenie Polski, jak i za granicą. Usługa pod nazwą konferencja 360° to pełen zakres działań związanych z przygotowaniem wydarzenia "pod klucz".  W jednym miejscu klient znajdzie wszystkie elementy niezbędne do zbudowania konferencji dopasowanej do jego potrzeb: począwszy od doboru optymalnych lokacji, poprzez pełną identyfikację wizualną wydarzenia, systemy sprzedaży i rejestracji uczestnictwa, strony www i aplikacje mobilne, zapewnienie keynote speakerów, mówców motywacyjnych i celebrytów, obsługę mediową, na organizacji i produkcji technologicznej właściwego wydarzenia skończywszy. Zapewniamy również bazę hotelową oraz eventy towarzyszące, a także obsługę transferów. 

Od roku 2014 jesteśmy członkiem największej globalnej organizacji związanej z przemysłem spotkań: Meeting Professionals International (MPI), która zrzesza ponad 60 000 członków w 24 krajach. Otwiera ona dostęp do potężnej międzynarodowej sieci rekomendacji MPI, przez którą możemy dotrzeć do lokalnych podwykonawców i dostawców niemalże w każdym zakątku świata. 

Jednym z najważniejszych wydarzeń w kategorii kongresów w ostatnich latach był, przypadający na polską prezydencję w UE, Europejski Kongres Kultury, który odbywał się we Wrocławiu z udziałem szefów resortów kultury unijnej 27-ki oraz produkowane w jego ramach koncerty z udziałem 10 000 widzów. Koncerty, które były muzycznym spotkaniem mistrza Krzysztofa Pendereckiego z ikoną muzyki elektronicznej Aphex Twinem oraz gitarzystą słynnej formacji Radiohead Jonnym Greenwoodem, okrzyknięte zostały najważniejszymi wydarzeniami kulturalnymi roku 2011 przez Tygodnik Polityka oraz TVP Kultura.  

W roku 2014 event-factory było producentem wykonawczym międzynarodowego kongresu prawa pracy EELA, w którym uczestniczyło ponad 500 delegatów z całego świata. Za organizację tego wydarzenia uzyskaliśmy nominację w kategorii kongres roku konkursu MP Power Awards. 

W roku 2016 w gmachach katowickiego MCK, NOSPR oraz Muzeum Śląskiego zrealizowaliśmy doroczną, wielościeżkową konferencję ABSL (Association of Business Leaders) z udziałem 1000 uczestników oraz amerykańską Sekretarz Stanu Condoleezzą Rice jako keynote speakera. 

W naszym dorobku mamy produkcję wykonawczą konferencji CISCO FORUM, krakowskich edycji TEDx czy dziesiątki mniejszego formatu konferencji i spotkań.