Festiwale

Festiwale to ważny element brandingu marek, wzmacniający ich komunikację z otoczeniem. Utowarowienie i festiwalizacja kultury powoduje, że po tego typu wydarzenia, jako narzędzie promocji i masowej komunikacji sięga nie tylko sektor publiczny, samorządy i miasta, ale także coraz częściej podmioty komercyjne, które dzięki temu chcą sprzedawać swoje usługi czy towary. I tu pojawiamy się my...Produkcja festiwali oraz wydarzeń kulturalnych to jeden z elementów oferty event-factory, który wyróżnia nas wyraźnie na tle innych agencji eventowych. 

Konrad Koper i Sebastian Godula  byli inicjatorami i współautorami sukcesu najbardziej rozpoznawalnych marek festiwalowych Krakowa: Sacrum Profanum oraz Misteria Paschalia. Od 10 lat event-factory jest producentem Festiwalu Muzyki Polskiej, a w latach 2010-2014 produkowaliśmy także Festiwalu Muzyki Tradycyjnej Rozstaje. 

W roku 2010 na terenie wyłączonych z użytku hal Huty Warszawa zrealizowaliśmy widowisko teatralno-muzyczne na zlecenie Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku pod tytułem 2xStrajk z okazji 30-lecia powstania NFZZ Solidarność.

W roku 2011 agencja była zaangażowana w organizację Europejskiego Kongresu Kultury we Wrocławiu - jednego z najważniejszych wydarzeń w ramach Polskiej Prezydencji w UE - podczas którego na zlecenie Narodowego Instytutu Audiowizualnego produkowaliśmy koncerty „Penderecki & Aphex Twin” oraz „Penderecki & Greenwood”. Pokłosiem tego projektu była organizacja koncertu penderecki//greenwood w londyńskim Barbican Center w marcu 2012 roku oraz jego plenerowa odsłona podczas Heineken Open’er w lipcu 2012, a także na Contemporary Art Festival w Arco we Włoszech.  

W latach 2012-2014 event-factory odpowiadało za organizację dębickiego festiwalu Goodfest oraz Krakowskich Reminiscencji Teatralnych. 

Od roku 2011 wspólnie z partnerami: Urzędem Miasta Gdańska oraz Polskim Radiem Program 2 współorganizujemy swój własny projekt festiwalowy dedykowany muzyce dawnej Actus Humanus, którego dyrektorem artystycznym jest Filip Berkowicz. W roku 2015 Acuts Humanus razem z 29 innymi polskimi festiwalami otrzymał prestiżowe wyróżnienie EFFE - Europe for Festivals, przyznawane przez brukselskie stowarzyszenie European Festivals Association.