Actus Humanus z EFFE Label 2019/20!

Największy polski festiwal muzyki dawnej ponownie trafił do grona najbardziej innowacyjnych i kreatywnych festiwali w Europie. Actus Humanus został doceniony przez brukselskie stowarzyszenie European Festivals Association i oznaczony znakiem jakości EFFE Label, tym samym umacniając pozycję Gdańska na kulturalnej mapie Starego Kontynentu.

Europe for Festivals, Festivals for Europe to certyfikat przyznawany przez środowisko organizatorów festiwali z 28 państw członkowskich Unii Europejskiej, dla projektów wyróżniających się unikalną ofertą i wytyczających nowe ścieżki. Oznaczone festiwale muszą spełnić co najmniej 7 z 10 standardów jakości EFA, które kładą nacisk na rozmaite elementy realizacji festiwalu, w tym innowacyjność jego programu, rozwój i tworzenie szans dla przyszłych artystów, zakorzenienie w lokalnej społeczności, otwartość i promocję dostępu do kultury, walkę z wykluczeniem oraz działania na rzecz zrównoważonego rozwoju. Poza znakiem jakości, jest to również włączenie festiwalu w międzynarodowy obieg kultury i przepływ wiedzy, jego promocja poza granicami kraju, a także podczas konferencji prasowych i wydarzeń pod szyldem EFFE, w tym oficjalnego spotkania sieci w kwietniu 2019 r.


Actus Humanus to największe wydarzenie dedykowane muzce dawnej w Polsce i jedna z najważniejszych tego rodzaju imprez europejskich. Autorski festiwal agencji event-factory, współtworzony od 2011 roku z Urzędem Miasta Gdańska i Polskim Radiem Program 2 pod dyrekcją artystyczną Filipa Berkowicza, to jedyna w kraju szansa usłyszenia w jednym miejscu i czasie tylu światowych gwiazd wykonawstwa historycznego, wywodzących się z różnych pokoleń, szkół i tradycji wykonawczych. To także okazja do spotkania się z czołówką wykonawców polskich - zarówno wytrawnych mistrzów, jak i debiutantów.


Kolejna odsłona gdańskiego festiwalu Actus Humanus odbędzie się w terminie 17-21.04.2019 r.